Wrzesień 18 2014 06:38:11
Nawigacja
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 68
· Najnowszy użytkownik: Danuta Kulesza
Powitanie
Witaj na stronie Kościoła Pana Jezusa Chrystusa w Wejherowie, będącego zborem Kościoła Zielonoświątkowego w RP. Zapraszamy do korzystania z zawartych na stronie informacji, jak również proponowania wartościowych artykułów i linków. Aby się zarejerstować na stronie jako użytkownik załóż konto i wyślij e-mail na adres: poczta(małpka)kzwejherowo.pl
Google+
Radykalny Krzyż
Images: CROSS.jpgKrzyż Chrystusowy jest najbardziej rewolucyjną rzeczą, jaka kiedykolwiek pojawiła się wśród ludzi.

Krzyż z dawnych rzymskich czasów nie znał kompromisu, nie robił nigdy żadnych ustępstw. Zwyciężał we wszystkich sporach, zabijając swojego przeciwnika i zmuszając go do milczenia na zawsze. Nie oszczędził nawet Chrystusa, lecz uśmiercił Go tak samo jak pozostałych.
Zawieszono Go na krzyżu żywego, a sześć godzin później, gdy Go zdjęto, był martwy. Taki był krzyż, kiedy pierwszy raz pojawił się w historii chrześcijaństwa.
Po zmartwychwstaniu Chrystusa apostołowie wyszli głosić swoje poselstwo, a tym co głosili, był krzyż. I gdziekolwiek szli w daleki świat, nieśli ten krzyż i towarzyszyła im ta sama rewolucyjna siła. To radykalne poselstwo krzyża przeobraziło Saula z Tarsu i zmieniło go z prześladowcy chrześcijan w człowieka wierzącego i apostoła wiary. Moc krzyża zmieniała złych ludzi w ludzi dobrych. Strząsnęła ona pogańskie wierzenia i przemieniła całkowicie moralność i mentalność zachodniego świata.

Wszystko to uczynił i czynił krzyż tak długo, jak długo pozwalano mu pozostawać tym, czym był pierwotnie krzyżem. Jego moc odeszła, kiedy zamieniono go z narzędzia śmierci w przedmiot dekoracyjny. Kiedy ludzie zrobili z niego symbol, zaczęli wieszać na swoich szyjach jako ozdobę i kreślić przed sobą jego znak jako magiczną ochronę przed złem, stał się w najlepszym wypadku bezsilnym godłem, w najgorszym - prawdziwym fetyszem. Jako taki jest dzisiaj czczony przez miliony tych, którzy nie mają żadnego pojęcia o jego mocy.


CZYTAJ DALEJ


Ruch Ekumeniczny: Quo Vadis?

Images: ekumenia.JPG

W Ewangelii Św. Jana 17:21 Jezus modlił się do Ojca: „aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.” Wielu ludzi różnych wyznań używa tego wersetu jako podstawy - uzasadnienia działań ekumenicznych. Słowo „ekumenizm”  pochodzi od greckiego słowa „oikumene”, które oznacza zamieszkaną ziemię.  Tak więc wielu zwolenników ekumenizmu dąży do widocznej jedności wszystkich wyznań na całym świecie.  Można pomyśleć, że to dobry cel, co w tym złego?  Należy jednak zapytać,  jakim kosztem?  Kosztem prawdy, kompromisu doktrynalnego, czy też kosztem samej ewangelii?

CZYTAJ DALEJ

POSŁUCHAJ KAZANIA AUDIO


Film o historii Stanowczych Chrześcijan w Bieszczadach

FILMPiękny i budujący film o historii Stanowczych Chrześcijan  w Bieszczadach:

OBEJRZYJ FILM
Duchowy GPS
Images: gps.JPG
Kazania, artykuły, świadectwa, Biblia online i wiele innych wartościowych materiałów, które mogą ubogacić Twoje życie. LINK

Facebook
Odwiedź naszą stronę na portalu Facebook!
Swiadectwo cudownego uzdrowienia duszy i ciała
Images: wlodzimierzmakowski.jpgPosłuchaj świadectwa cudownego uzdrowienia duszy i ciała brata Makowskiego. (nr 14 w odtwarzaczu)

Wiele podobnych świadectw Bożego działania znajdziesz na stronie http://oblubienica.eu/czytelnia/swiadectwa
OPEN DOORS - służba wśród prześladowanych chrześcijan
Jeśli masz na sercu los naszych cierpiących braci i sióstr to odwiedź stronę internetową Open Doors i skorzystaj z dostępnych na niej materiałów. Możesz także zaprosić przedstawiciela Open Doors do twojej społeczności. Gorąco polecamy tę służbę.


Gdyż wam dla Chrystusa zostało darowane to, że możecie nie tylko w niego wierzyć, ale i dla niego cierpieć... Fil.
1:29Images: Open Doors.JPG
Zapraszamy na portal OBLUBIENICA

Images: Oblubienica 1.JPG
"Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się i dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych i rzecze do mnie: Napisz: Błogosławieni, którzy są zaproszeni na weselną ucztę Baranka. I rzecze do mnie: To są prawdziwe Słowa Boże." (Objawienie Jana 19:7-9)

Kościół Pana Jezusa Chrystusa (Jego Oblubienica) musi być przygotowany na przyjście Oblubieńca. To przygotowanie wynika z życia w wierze i objawia się w pomanażaniu sprawiedliwych uczynków. Dostępne na portalu materiały, mają z łaski Bożej służyć świętym w realizacji tego chwalebnego zadania. ZAPRASZAMY

Blog z cytatami brata Berta Clendennena
Images: ksiazki.jpgBrat Bert Clendennen dużo pisał na temat Kościoła - jaka jest jego misja na ziemi i jaka jest nasza rola w Kościele. To bardzo istotne tematy, z którymi warto się zapoznać niezależnie od przynależności denominacyjnej czy też jej braku. Zajrzyj na BLOG.
Małżeństwo i problem rozwodów
Images: marriage.jpg...od początku stworzenia uczynił ich Bóg mężczyzną i kobietą.  Dlatego opuści człowiek ojca swego oraz matkę i połączy się z żoną swoją. I będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało.  Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.
Ktokolwiek by rozwiódł się z żoną swoją i poślubił inną, popełnia wobec niej cudzołóstwo. A jeśliby sama rozwiodła się z mężem swoim i poślubiła innego, dopuszcza się cudzołóstwa.  Ewangelia Marka 10:6-9


Czy współczesny Kościół może zaakceptować tak radykalne nauczanie?

Dlaczego stanowisko przedstawione przez naszego Pana i Nauczyciela wznieca wciąż wiele burzliwych dyskusji i kontrowersji?


Zachęcam do uważnego wysłuchania cyklu kazań na ten niezwykle ważny temat TUTAJ.

Polecam także przeczytanie wnikliwej analizy nakazu Mojżesza w sprawie małżeństwa i rozwodu - TUTAJ, wyjaśnienia Klauzuli Mateuszowej - TUTAJ, oraz końcowych praktycznych wniosków - TUTAJ.


Niedzielne nabożeństwa na żywo online
Images: Broadcasting.jpgW każdą niedzielę od godz. 10:30 możesz słuchać naszego nabożeństwa na żywo klikając przycisk "Włącz" w panelu "Transmisja z nabożeństwa" na prawym panelu u góry
lub odwiedzając TEN LINK.

Dzisiaj w świetle Biblii
Images: bib.jpg Interesujesz się bieżącymi wiadomościami. Lubisz wiedzieć co, gdzie, jak? A co na to Boże Słowo?
Pastor Marian Biernacki prezentuje biblijne komentarze współczesnych wydarzeń w Kościele i na świecie, w swoim ciągle aktualnym BLOGU.
Rola kobiety i mężczyzny w Kościele - takie same czy różne?
Images: symbol-sign-male-female.pngGorący temat w wielu chrześcijańskich społecznościach budzący kontrowersje. Czy biblijne stanowisko w tej kwestii może kształtować poglądy chrześcijan XXI wieku?
Zachęcam do wysłuchania serii 4 kazań poruszających to istotne zagadnienie - NAKRYWANIE GŁÓW.


Dodatkowo polecam artykuł pastora Pawła Sochackiego z Krakowa http://www.radiopielgrzym.pl/czy-kobieta-moze-byc-pastorem.html

oraz pastora Mariana Biernackiego z Gdańska http://www.radiopielgrzym.pl/ta-droga-chodzcie-drogie-siostry.html

Jeszcze więcej znajdziesz TUTAJ


Podobieństwo o czworakiej roli
Poruszający artykuł - kazanie o czworakiej roli w życiu współczesnych chrześcijan.

Images: siewca3.jpg
MODLITWA
Modlitwa jest jak oddychanie dla każdego prawdziwego chrześcijanina. Kiedy przestajemy oddychać nasze życie gaśnie i czeka nas rychła śmierć.
Nasz dział poświęcony modlitwie ma nam pomóc w praktykowaniu tej niezbędnej codziennej czynności.
Znajdziesz w nim tematy do modlitwy, jak również możliwość zgłoszenia prośby o modlitwę.
Niech nasz dobry Bóg dopomoże nam wzrastać w głębokiej społeczności z Nim, gdy zwracamy się ze wszystkim do Niego - Jedynego który ma wszelką moc.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Transmisja z nabożeństwa
Wygenerowano w sekund: 0.18 225,615 Unikalnych wizyt